Seehofer: Bavorští pohraničníci nesmí nikoho vykázat od hranic, kontrolovat můžou jen s povolením

Nově zřízená bavorská pohraniční policie bude moci provádět kontroly na hranicích s Rakouskem a Českou republikou, ale jen s příslušným povolením, případně na žádost německých spolkových úřadů. V neděli to sdělil německý ministr vnitra Horst Seehofer s tím, že se na tom dohodla německá vláda se zemskou. Samostatně tak bavorská pohraniční policie jednat smět nebude, obzvláště pak nesmí nikoho od hranic vracet, poznamenala agentura DPA.

Mnichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Napětí mezi Mnichovem a Berlínem. Bavorsko zřizuje vlastní pohraniční policii

Číst článek

Pokud bude nutné řešit otázky oprávněnosti pobytu v zemi, musí bavorská policie věc bez průtahů předat k řešení spolkové policii. „Vykázání (od hranic) může uskutečnit jen spolková policie,“ vysvětlil Seehofer. Nová bavorská bezpečnostní složka tak bude fungovat jako pomocný sbor spolkové policie.

Seehofer nedělním vysvětlením reagoval na sobotní vyjádření bavorského premiéra Markuse Södera. Ten uvedl, že bavorská vláda se dohodla se spolkovou vládou na budoucí spolupráci mezi spolkovou a zemskou policií při kontrole hranic s Rakouskem a Českou republikou. Podle Södera jde o to, aby na hranici působila samotná bavorská pohraniční policie.

Bavorsko jako jediná z německých spolkových zemí mělo do konce 90. let vlastní pohraniční policii, která fungovala společně se spolkovou. Nově zemskou pohraniční policii Bavorsko založilo k 1. červenci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme