Horst Seehofer se stane novým bavorským premiérem

Hlasy poslanců mateřské CSU a liberálů bude dnes v Mnichově Horst Seehofer zvolen bavorským premiérem. Politický matador se už v sobotu stal předsedou křesťanských sociálů. Seehofer chce CSU především vrátit sebevědomí, které vzalo před měsícem za své po katastrofálních ztrátách v zemských volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horst Seehofer | Zdroj: ČTK

Horst Seehofer si myslí, že zisk 43 procent hlasů neodpovídá skutečnému rozložení sil v Bavorsku a že jeho strana v sobě skrývá 60procentní potenciál.

Devětapadesátiletý politik každopádně novou etapu nezačal úplně šťastně. Jednak neuspěl se svým požadavkem na odvolání šéfa oslabené Bavorské zemské banky Michaela Kemmera. Podle názoru mnohých taky liberálům v koaličních jednáních povolil více ústupků, než se čekalo.

FDP si například vymohla změnu velmi konzervativního shromažďovacího zákona. Seehofer se na sobotním sjezdu nechal slyšet, že na spolkové úrovni bude razit tvrdý kurs vůči partnerům z velké koalice, tedy sesterské CDU a sociálním demokratům.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme