Hosté slavnostní recepce v Londýně si připomenou Václava Havla

V královském institutu britských architektů v Londýně se večer uskuteční vzpomínkový večer na počest Václava Havla. Mezi třemi stovkami významných osobností budou dva čestní hosté, korunní princ Charles a ministerský předseda České republiky Petr Nečas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Galavečer pořádají český velvyslanec v Londýně Michael Žantovský a britský dramatik českého původu sir Tom Stoppard. Hosté vyslechnou ukázky z Havlových her, zpívat bude český hudebník Vladimír Merta.

V rámci vzpomínkového večera složí Havlovi hold herci divadla Orange Tree, které se specializuje i na jeho hry. Úryvky z Havlových esejů a proslovů bude číst známý herec Jeremy Irons. Promítat se budou ukázky z filmu Pavla Kouteckého Občan Havel.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tématu na Rádiu Česko mluvil český velvyslanec v Londýně Michael Žantovský

„Večera se kromě korunního prince Charlese a ministerského předsedy České republiky Petra Nečase zúčastní celá řada členů sněmovny lordů a poslanecké sněmovny, zástupci vlády, velvyslanci snad všech členských států Evropské unie a dalších zemí, krajané z české komunity, která zde žije, čeští studenti, kteří zde studují, řada novinářů, kteří psali o Václavu Havlovi nebo o České republice, a celá řada dalších osobností,“ říká český velvyslanec v Londýně Michael Žantovský.

Václav Havel zemřel v neděli 18. prosince na své chalupě na Hrádečku, kde v posledních měsících pobýval. Bylo mu 75 let. Ve Svatovítském chrámu na Pražském hradě se zádušní mše konala 23. prosince.

Milan Kocourek, pir, Magdaléna Trusinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme