Do Ritzu v Paříži vtrhli lupiči se sekerami. Ukradli šperky za více než 115 milionů korun

Někteří hosté pařížského hotelu Ritz zažili ve středu večer dramatické chvíle. Do budovy totiž vniklo pět mužů vyzbrojených noži a sekerami. Uvnitř údajně rozbili pár vitrín v klenotnictví a ukradli vystavené šperky. Policie tři podezřelé zadržela, dva utekli.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah policie před hotelem Ritz (fotografie ze sociálních sítí) | Zdroj: Reuters

Pětice mužů vešla do hotelu asi v 18.30, píše britský deník Guardian. Personál podle svědků řekl hostům, ať si lehnou na zem – nikdo v první chvíli nevěděl, co se vlastně děje. Jiní hosté se schovali v kuchyni. Svědci uvedli, že padlo asi 10 výstřelů. 

Pachatelé po loupeži z místa utekli, tři z nich před hotelem zatkla policie. Ta poté uvedla, že nikdo nebyl zraněn. Ministr vnitra Gérard Collomb na twitteru ocenil rychlý zásah jejich jednotek. 

Zadržení jsou údajně policii známí, už mají záznam v rejstříku. Další dva podezřelí ujeli od hotelu na skútru. Přesná hodnota ukradených šperků zatím není jasná. Francouzská média ji odhadují na 4,5 milionu eur, tedy více než 115 milionů korun. Podle BBC není jasné, zda policie lup zajistila, nebo ne.

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme