Hoteliéři v Polsku jdou před Eurem s cenami dolů. Zájem fanoušků je malý

Hotely v Polsku snižují ceny před fotbalovým Eurem. Chybí jim totiž hosté. Některé pokoje jsou dokonce třikrát levnější, než kolik stály před dvěma měsíci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jestli Jesse Owens v době konání her nocoval na některé z těchto postelí, se už přesně neví | Foto: Klára Stejskalová

Hoteliéři v Polsku čekali od fotbalového mistrovství velké žně. Nyní se ale ukazuje, že dva týdny před šampionátem neprodali tisíce pokojů. Dnes není problém rezervovat si nocleh v každém městě, kde se budou hrát zápasy základních skupin.

Ještě před třemi měsíci stál pokoj v centru Varšavy v tříhvězdičkovém hotelu v přepočtu 3,5 tisíce korun. Dnes se ten samý pokoj dá sehnat za 1200 až 1500 korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Varšavský zpravodaj ČRo Petr Vavrouška v Odpoledním Radiožurnálu

Hotely nyní nabízejí volná místa typu last minute na internetu raději anonymně. Bojí se reakce fanoušků, kteří za ubytování zaplatili už před několika měsíci. Dnes by totiž stejné bydlení našli i za třetinovou cenu.

Nejhůře je na tom asi Vratislav, která měla smůlu na los. Svá utkání tam hrají týmy Ruska, Řecka a České republiky. Řečtí fanoušci kvůli ekonomické krizi Euro spíše vynechají, Rusové budou bydlet hlavně ve Varšavě a Češi to mají do Vratislavi tak blízko, že nocleh většinou nepotřebují.

Kritika se snesla i na Ukrajinu

Za přemrštěné ceny za ubytování všichni kritizovali také spolupořadatele mistrovství - Ukrajinu. Tam nyní ceny nepatrně klesly, zejména po nebývale ostré kritice šéfa UEFA Michela Platiniho, který tamní hoteliéry označil za bandity a podvodníky. Ti si totiž chtěli za ubytování účtovat až desetkrát vyšší ceny než běžně. Vložila se do toho i ukrajinská vláda a prezident.

Ceny jsou nyní za pokoje na Ukrajině nižší, ale stále asi pětkrát vyšší než obvykle. Na to zareagovala například skupina obyvatel z Charkova, kteří dnes na internetu umístili výzvu, že ubytují fotbalové fanoušky v rodinách zdarma.

Igor Maňour, Petr Vavrouška, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme