Houbaře v Tatrách poranil medvěd

Ve slovenských horách opět napadl medvěd člověka. Obětí šelmy se tentokrát stal třicetiletý houbař ve Vysokých Tatrách. Muž skončil s vážným zraněním v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

medvěd | Foto: ZOO Plzeň

Jak uvádí bratislavská zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, muž na šelmu narazil v lesích mezi Tatranskou Štrbou a Vašcem. Medvěda pravděpodobně vyrušil, a ten ho napadl. Zahryzl se mu do pravé nohy a způsobil mu vážná zranění. Naštěstí šelma dál neútočila, přestala si ležícího houbaře všímat a po chvíli odešla do lesa. Přivolaný vrtulník záchranné služby dopravil zraněného do popradské nemocnice, kde se podrobil operaci.

Na Slovensku to není první napadení člověka medvědem v letošním roce. V Nízkých Tatrách se staly už dva případy, kdy medvěd zaútočil a vážně zranil turisty. Horská služba nabádá návštěvníky slovenských hor, aby byli při sběru hub nebo lesních plodů velmi opatrní. Medvědi ztrácejí obvyklou plachost, pohybují se i v okolí frekventovaných míst a jsou mnohdy agresivní.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová: Medvěd a houbař

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme