Housenka na komunikační síti způsobila Kremlu skandál

Gubernátor Tverské oblasti vyvolal ostrý střet s Kremlem. Jeho předmětem je housenka, kterou objevil ve svém salátu na diplomatické recepci v sídle ruského prezidenta. Medializace celé záležitosti na Twitteru mu zřejmě vynese soudní spor, Rusko debatuje o etice a úrovni politiky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kreml

Kreml | Foto: Petr Jansa

Dmitrij Zelenin našel housenku v Alexandrovském sálu během slavnostní recepce na počest návštěvy německého prezidenta Christiana Wulfa.

Sedmačtyřicetiletý gubernátor je příznivcem moderních komunikačních sítí, a proto červa vyfotil a snímek umístil na Twitteru. To vyvolalo obrovskou vlnu hněvu na nejvyšších místech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka ČRo v Rusku Lenka Kabrhelová telefonuje o politickém skandálu způsobeném housenkou.

Vrchní poradce prezidenta Medveděva pro zahraniční politiku Sergej Trichoťko řekl, že je velká škoda, že gubernátoři nemohou být odvoláni kvůli imbecilitě. Podle něho byl Zeleninův čin hloupý a nezodpovědný.

Kreml odmítl, že se housenka našla v jídle připravovaném v jeho prostorách. Talíř na fotce prý nebyl ze sady použité na recepci.

Navzdory tomu se spustilo masivní vyšetřování, kremelské kuchyně detailně zkoumají kontroloři. Mluvčí Kremlu prohlásil, že pokud se prokáže, že zpráva o housence nebyla pravdivá, Zelenin se může ocitnout až před soudem.

Gubernátor, který je členem vládní strany Jednotné Rusko a šéfuje důležitému regionu sousedícímu s Moskvou, fotku z bloggu vymazal.

„Kauza hodně vypovídá o současném až absurdním nastavení ruské politiky. Teprve objev housenky vyvolal debatu o tom, co je etické a co není pro ruského politika,“ hodnotí událost zpravodajka Českého rozhlasu Lenka Kabrhelová.

Lenka Kabrhelová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme