Howard Dean favoritem demokratů?

Pozici nejvážnějšího uchazeče o nominaci do prezidentských voleb ve Spojených státech za Demokratickou stranu si výrazně upevnil bývalý guvernér státu Vermont Howard Dean. Dnes ho totiž v newyorském Harlemu podpořil bývalý viceprezident Al Gore.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Al Gore | Foto: Algore.com

Gore v posledních prezidentských volbách sice George Bushe neporazil, ale získal nejvíce hlasů voličů. Kvůli americkému volebnímu systému a rozhodnutí Nejvyššího soudu mu však ušel prezidentský post v roce 2000 jen o vlásek.

V nadcházejících volbách Gore vsadil na zatím nejpopulárnějšího kandidáta za Demokratickou stranu Howarda Deana. Pozice tohoto politika, který tvrdě kritizuje současného prezidenta George Bushe, se Gorovou podporou upevňuje.

A to je hořká pilulka pro další zájemce o demokratickou nominaci, včetně generála Wesleyho Clarka a také senátora Jose Liebermana, který s Gorem kandidoval v minulých prezidentských volbách, jako viceprezident.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme