Seriál Hra na oliheň má ohlas i v KLDR. ‚Smutná realita jihokorejské společnosti,‘ tvrdí režim

Populární korejský seriál Hra na oliheň z produkce americké streamovací služby Netflix doslova hýbe světem. Obrovský úspěch slaví hlavně v Asii. Natolik, že reakce přišla i ze strany severokorejské vlády. Ta ho označila za „obraz současné jihokorejské společnosti“.

Pchjongjang/Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Seriál se dostal do čela žebříčků sledovanosti v 90 zemích světa | Foto: Kim Hong-Ji | Zdroj: Reuters

Severokorejští cenzoři podle CNN uvádí, že jižní soused o sobě tímto seriálem posílá jasnou zprávu do světa a kdo se na něj podívá, nemusí do země vůbec jezdit – seriál podle nich reflektuje tamní „smutnou realita jihokorejské společnosti, kde jsou lidé ničeni extrémní soutěživostí a kde jsou chudší lidé zneužíváni jako pěšáci bohatých“.

Jihokorejce zahltily mobil tisíce zpráv a hovorů. Její číslo se objevilo v seriálu Hra na oliheň

Číst článek

„Nelidskost, které musí čelit účastníci smrtelné hry, je přesným obrazem současné jihokorejské společnosti,“ cituje deník The Korean Times severokorejskou státní tiskovou agenturu.

Úspěch má seriál naopak v Číně, a to i navzdory tomu, že Netflix není v zemi běžně dostupný a připojení přes VPN (virtuální privátní síť) je zakázáno. Tamní diváci si k němu cestu přesto našli.

Seriál Hra na oliheň vyšel na Netflixu 17. září – děj popisuje osud stovek zadlužených lidí, kteří jsou nuceni se zúčastnit série dětských her s příslibem velké výhry. Pokud však neuspějí, jsou na místě zabiti.

Podle dat americké společnosti se během pouhých deseti dnů dostal do čela žebříčků sledovanosti v 90 zemích světa. Celkem si ho pustilo již 110 milionů diváků.

David Jakš, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme