Hrajte tam, kde policie bije černochy. Rusové podle CNN hacknuli hru Pokémon Go

Rusko údajně zasahovalo do americké politiky nejen prostřednictvím facebooku a twitteru, ale i pomocí dalších sociálních sítí, jako například YouTube, Tumblr nebo dokonce díky hře Pokémon Go. Informovala o tom zpravodajská televize CNN.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokemon Go

Pokemon Go | Foto: CC0 Public domain, pixabay.com

Televize se zaměřila na řadu proruských účtů, které prý tvořily rozsáhlou kampaň s názvem „Don't shoot us“, tedy nestřílejte na nás.

Americký agent si stáhl data z pracovního na osobní počítač. Umožnil tak útok ruským hackerům

Číst článek

Reportéři zjistili, že tyto účty šířily zprávy a informace, které měly za cíl rozdělit americkou společnost. Zaměřovaly se prý hlavně na zprávy s rasovým podtextem - tedy například na nedávné případy, kdy policisté postřelili nebo zabili černochy.

Podle CNN jsou už tyto účty na sociálních sítích Facebook, Twitter a Instagram zablokované. Podobné profily na YouTube podle CNN byly ještě ve čtvrtek ráno aktivní. Žádná ze zmíněných sociálních sítí nechtěla zjištění americké televize komentovat. Nicméně zástupci Facebooku, Twitteru a YouTube budou kvůli údajnému ruskému vměšování svědčit v americkém Senátu, a to už 1. listopadu.

Pokémon Go

Hra Pokémon Go funguje tak, že se svým mobilem chodíte po městě a lovíte virtuální příšery, které se objevují v reálném světě, v ulicích nebo třeba parcích.

Podle CNN mohly proruské účty zneužít i mobilní hru Pokemon Go. Účty podle televize vedly hráče k tomu, aby pokemony lovili a trénovali právě v místech údajné policejní brutality na černoších.

Proruské účty naváděly hráče, aby své pokemony pojmenovávali po obětech údajné policejní brutality. Jeden z pokémonů se prý jmenoval po Afroameričanovi Ericu Garnerovi, který zemřel před třemi lety potom, co ho zpacifikovali newyorští policisté. Výherci v soutěži prý získali různé dárky, jako například poukázky na prodej v internetovém obchodě Amazon.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme