Hraniční přechody mezi Polskem a Ukrajinou blokují kamiony

Polsko-ukrajinskou hranici totálně ochromily protesty celníků - přes žádný z hraničních přechodů se nedá přejet a řidiči jedoucí na Ukrajinu by proto měli využít přechodů na Slovensku nebo v Maďarsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kamiony v koloně

kamiony v koloně | Foto: Marián Vojtek

Všechny hraniční přechody mezi Polskem a Ukrajinou blokují kamiony. Na odbavení čeká více než tisíc vozidel v obou směrech. Příčinou je stávka polských celníků, kteří si najednou vybírají dovolené, odcházejí na nemocenskou nebo odbavují pomalu a podle všech předpisů.

"Celník předstírá, že pracuje. Jednou si musí jít pro plomby, podruhé zase jakoby zapomene drát a je pryč hodinu. Ukrajinci odbaví jeden náklaďák ze dvacet minut. Na polské straně to trvá i pět hodin. Nechápeme, proč celníci protestují na náš účet," popsal situaci jeden z řidičů.

Celníci si tímto způsobem chtějí vymoci vyšší platy. Dva řidiči už nekonečné čekání nevydrželi a dostali infarkt.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme