Hrdinové londýnských útoků: policista se vrhl na jednoho z teroristů jen s obuškem v ruce

Po teroristických útocích v centru Londýna se začínají odkrývat i první příběhy „hrdinů“. Jedním z nich je policista, který se během atentátů na London Bridge vrhl na jednoho z útočníků jen s obuškem v ruce, popisuje BBC.

Příběh Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista pokládá květiny u stanice metra London Bridge | Foto: Dylan Martinez | Zdroj: Reuters

Útočníka však policista, který během útoků ani nebyl ve službe, nepřemohl – terorista mu zasadil několik ran nožem. Policista po útoku leží s vážnými zraněními v nemocnici. Jeho stav je ale podle BBC stabilizovaný.

ONLINE: Policie po útocích zasahuje na východě Londýna. Zadržela dvanáct lidí

Číst článek

Počínání policistů – ať už ve službě, či mimo ni – ocenila v neděli na tiskové konferenci komisařka metropolitní policie Cressida Dicková. To, že šli vstříc nebezpečí, označila za mimořádně odvážné.

Pomoc pobodané ženě

Své svědectví BBC vylíčil také další policista Giovanni Sagristani. Sobotní večer trávil s přáteli v restauraci El Pastor na Stoney Street poblíž Bourough Market, když dovnitř s křikem vtrhl jeden z útočníků a bodl do hrudi servírku.

"Vběhl dovnitř, křičel a prostě ji bodl," řekl Sagristani.

Sagristaniho partner Carlos Pinto se spolu s kamarádem (oba pracují jako zdravotníci) snažili zraněné ženě pomoci.

Otázky a odpovědi. Klíčové momenty, které se odehrály během nočního teroristického útoku v Londýně

Číst článek

„Vzali nějaký led, oblečení a pokušeli se zastavit krvácení. Ztratila půl litru krve, snažili se proto ránu stlačit," popsal policista.

Lidem v restauraci se mezitím podařilo útočníka zahnat ven na ulici. Házeli na něj židle a láhve. Jakmile byl terorista venku, personál restaurace spustil bezpečnostní roletu a zamkl dveře.

Zraněnou ženu se přitom podařilo udržet při vědomí. „Když opadla počáteční panika, všichni se snažili pomoci zraněné dívce a zůstat v klidu. Všichni jsme byli v zadní části restaurace, venku byly slyšet výstřely. Nevěděli jsme, co se děje."

Podle Sagristaniho trvalo více než dvě hodiny, než se k nim záchranáři dostali: „Udržovali ji při vědomí. Bylo opravdu štěstí, že tam byli (muži-zdravotníci – pozn. red.)."

kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme