Hrníčky, bryndáčky, medvídci. Londýn zaplavily suvenýry připomínající narození prince

O nejnovějším přírůstku do britské královské rodiny, princi Georgovi z Cambridge, se toho od jeho narození před třemi týdny moc neví. Křtiny prý budou brzy, s rodiči bydlí střídavě v Londýně a na venkově za městem, ale to je tak asi všechno. Zato se suvenýry, které připomínají jeho narození, jakoby se roztrhl pytel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z londýnských obchodů nabízí i modely prince Williama s manželkou Kate a potomkem

Jeden z londýnských obchodů nabízí i modely prince Williama s manželkou Kate a potomkem | Zdroj: Reuters

Například v obchodním domě Harrods, kam podle tradice chodí nakupovat královna, je upomínkovému zboží věnován celý ostrůvek regálů ve druhém patře.

V nabídce jsou třeba hrníčky, talíře nebo dokonce bryndáčky s nápisem George a korunkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mánii kolem malého prince neunikl ani spolupracovník ČRo ve Spojeném království Milan Kocourek

V oddělení hraček o patro výš je pak k dostání roztomilý medvídek v královském úboru a v oddělení knih zase pohlednice s umívajícími se manželi Williamem a Kate a jejich robátkem. Spousta věcí se prodává také přes zásilkové služby a inzerty v novinách.

Ceny suvenýrů odpovídají velkému zájmu o narození následníka trůnu. V „královském“ obchodním domě Harrods je nejlevnější bryndáček za šest liber, tedy asi 180 korun, nejlacinější hrníček už vyjde na 25 liber (asi 750 korun). Nejvíc stojí velká mísa, za kterou zájemce zaplatí 180 liber (5400 korun).

Hrníček v trafice u mrakodrapu The Shard se pro srovnání prodává za čtyři libry a vůbec nejdražší suvenýr ze všech, vyšívaná postýlka inzerovaná v novinách, je k mání za 12.500 liber, což je asi 370 tisíc korun.

Následníci na britský trůn | Foto: Michal Jindra

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme