Hromadná dopravní nehoda v Nigérii

Nejméně 150 lidských životů si vyžádala sobotní dopravní nehoda v jihozápadní Nigérii, při které se převrátil cisternový kamión a před vzplanutím doslova převálcoval dlouhou řadu automobilů před sebou. Podle agentury AFP dosáhl počet mrtvých dvou stovek. Policie zatím nebyla schopná vyčíslit mrtvé přesně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda, při které řidič kamiónu s pohonnými hmotami ztratil nad vozidlem kontrolu, se stala na dálnici mezi Ibadanem a Ife asi 250 kilometrů severně od ekonomické metropole země Lagosu. Podle dnešního vydání listu The Guardian se kamión převalil přes desítky automobilů, které stály v koloně kvůli policejnímu zátarasu na vozovce. Stupeň zuhelnatění těl obětí vylučuje možnost jejich identifikace, poznamenal k tomu policejní zdroj.

Velmi špatná údržba silnic v Nigérii z nich dělá smrtící pasti pro motoristy. Nehody, při kterých přichází o život několik desítek lidí, jsou z této západoafrické země hlášeny přinejmenším jednou za měsíc.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme