Hromadná opíjení na francouzských náměstích znepokojují i ministra vnitra

Nová zábava mladých Francouzů znepokojuje už i tamního ministra vnitra. Poté, co se ve městě Nantes zabil opilý mladík pádem z mostu, se začaly obří pijatiky řešit na nejvyšších místech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eiffelova věž | Foto: Jan Rosenauer

Zejména mladí Francouzi si přes internetovou sociální síť Facebook domlouvají sraz nazvaný "Apéro geant", tedy „obří aperitiv“. Nezřídka se jich sejde na náměstí i deset tisíc. Tam pijí a baví se.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Pokorný o nové zábavě Francouzů.mp3

Tato kratochvíle si vyžádala už i oběť na životě a desítky lidí se opily tak, že musely zůstat v nemocnici. O tomto víkendu prefektury zakázaly dva hromadné dýchánky v Savojsku.

Jenže problém je v tom, že akce, svolaná přes Facebook, nemá žádného organizátora. Je obtížné za porušení zákazu někoho volat k odpovědnosti, nebo vymáhat škody za rozbitý veřejný majetek.

Ministr vnitra Brice Hortefeux je situací zneklidněn a svolává na příští týden zástupce preferktur a starosty, aby si řekli, co s tímto fenoménem dělat. Už jenom proto, že na internetu se objevují pozvánky na obří aperitfiv na Martových polích pod Eiffelovou věží.

Jan Pokorný, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme