Hrozba terorismu uzavřela Židovské divadlo ve Varšavě

V souvislosti se zvýšenou obavou před teroristickými útoky v období svátků zastavilo do konce roku činnost varšavské Židovské divadlo. Spolu s ním budou uzavřeny i instituce sídlící v budově patřící židovské náboženské obci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Varšava, Královský zámek | Foto: Pavel Novák

Podle představitelů Společensko-kulturního sdružení Židů je důvodem takového opatření oficiální varování před zvýšenou hrozbou terorismu. Je to poprvé, co byla polská židovská náboženská obec na takové nebezpečí upozorněna.

V budově vedle varšavského Židovského divadla sídlí například Deutsche Bank. I její představitelé byli upozorněni, aby věnovali pozornost výskytu podezřele se chovajících osob v okolí budovy. Varování přišlo v době, kdy o víkendu začíná Chanuka - tedy židovský svátek světel.

Ke zvýšené ostražitosti v souvislosti s možným teroristickým ohrožením ve čtvrtek vyzvala polská Agentura vnitřní bezpečnosti. Ministr vnitra Krzysztof Janik uvedl, že příslušníci bezpečnostních složek budou ve vánočním období více sledovat dění kolem supermarketů, kostelů a míst, kde se budou pořádat akce pod širým nebem. Jedním ze signálů, které přiměly jeho resort k zesílení bezpečnostních opatření, bylo nedávné zadržení osob z "vysoce rizikové země" na polských hranicích.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme