Hrozba teroru uzavřela ambasády v Manile

Austrálie a Kanada dočasně uzavřely svá velvyslanectví ve filipínském hlavním městě Manile. Obě země dostaly věrohodné zprávy o možném teroristickém útoku, ke kterému by mělo dojít v následujících dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filipínská vlajka | Foto: CIA

Poté, co australská vláda přijala řadu protiteroristických opatření ve své vlastní zemi, včetně ochrany budovy opery a mostu v Sydney, činí tak i v zahraničí. Canberra tvrdí, že má o plánovaných útocích muslimských extrémistů věrohodné informace. Útok na velvyslanectví na Filipínách prý hrozí v nejbližších dnech, ministr zahraničí Alexander Downer ale nechtěl prozradit nic bližšího, protože by to mohlo narušit práci zpravodajských služeb.

Downer zároveň dodal, že hrozby se vztahují i k jiným cílům v Manile spojených s jinými zeměmi. Filipíny v souvislosti s těmito kroky zvýšily ostrahu australské ambasády v Manile. Před cestou na Filipíny varoval australské občany, kteří byli kvůli hrozbě teroristického týdne už na začátku týdne vyzváni, aby nejezdili ani do Singapuru. Malajsie, Indonésie a do Thajska.

K Austrálii se dnes přidala Kanada a též uzavřela své velvyslanectví ve filipínském hlavním městě. Mluvčí kanadského velvyslanectví uvedla, že Kanada obdržela důvěryhodné a konkrétní varování o možném teroristickém útoku, které vedlo k rozhodnutí dočasně uzavřít velvyslanectví.

Britská a novozélandská mise jsou zatím otevřeny jako obvykle. Na americké ambasádě se sice nepracuje, ale kvůli Dni díkůvzdání, který dnes Američané slaví. Britská a novozélandská mise zatím fungují jako obvykle.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme