Hrozba teroru uzavřela ambasády v Manile

Austrálie a Kanada dočasně uzavřely svá velvyslanectví ve filipínském hlavním městě Manile. Obě země dostaly věrohodné zprávy o možném teroristickém útoku, ke kterému by mělo dojít v následujících dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filipínská vlajka | Foto: CIA

Poté, co australská vláda přijala řadu protiteroristických opatření ve své vlastní zemi, včetně ochrany budovy opery a mostu v Sydney, činí tak i v zahraničí. Canberra tvrdí, že má o plánovaných útocích muslimských extrémistů věrohodné informace. Útok na velvyslanectví na Filipínách prý hrozí v nejbližších dnech, ministr zahraničí Alexander Downer ale nechtěl prozradit nic bližšího, protože by to mohlo narušit práci zpravodajských služeb.

Downer zároveň dodal, že hrozby se vztahují i k jiným cílům v Manile spojených s jinými zeměmi. Filipíny v souvislosti s těmito kroky zvýšily ostrahu australské ambasády v Manile. Před cestou na Filipíny varoval australské občany, kteří byli kvůli hrozbě teroristického týdne už na začátku týdne vyzváni, aby nejezdili ani do Singapuru. Malajsie, Indonésie a do Thajska.

K Austrálii se dnes přidala Kanada a též uzavřela své velvyslanectví ve filipínském hlavním městě. Mluvčí kanadského velvyslanectví uvedla, že Kanada obdržela důvěryhodné a konkrétní varování o možném teroristickém útoku, které vedlo k rozhodnutí dočasně uzavřít velvyslanectví.

Britská a novozélandská mise jsou zatím otevřeny jako obvykle. Na americké ambasádě se sice nepracuje, ale kvůli Dni díkůvzdání, který dnes Američané slaví. Britská a novozélandská mise zatím fungují jako obvykle.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme