Hrozbu kyberzločinu má během LOH v Londýně odvrátit speciální bezpečnostní tým

Britská vláda se připravuje na letní olympiádu v Londýně velmi pečlivě. Velký důraz klade především na bezpečnost a nemalou pozornost chtějí Britové věnovat také prevenci proti kyberzločinu. Kabinet dokonce jmenoval zvláštní elitní bezpečnostní tým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýn, Big Ben | Foto: Filip Jandourek

Britská vláda jmenovala zvláštní bezpečností tým elektronických specialistů, který bude londýnskou olympiádu zaštiťovat. Součástí zvláštního týmu jsou i pracovníci z Vládního komunikačního ústředí. Podrobnosti práce těchto odborníků jsou ale udržovány v tajnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O speciálním bezpečnostním týmu, který má odvrátit hrozbu kyberzločinu během LOH v Londýně mluvil v Odpoledním Radiožurnálu spolupracovník ČRo Milan Kocourek

Zástupce náčelníka londýnské policie zařadil internetové zločiny z hlediska nebezpečí pro olympiádu na druhé místo hned po terorismu.

Podle skeptiků je nebezpečí ze strany internetových podvodníků během letní olympiády v Londýně obrovské. Podvod na internetu je navíc velmi často podvodem mezinárodním. Podvodníci z druhého konce světa se trestných činů na internetu, jak ví britská policie, dopouštějí stejně často jako podvodníci britští.

Londýnská policie na tiskové konferenci uvedla, že bylo v rámci akce s názvem Pódium zatčeno už 90 osob podezřelých činů jako přijímání peněz za falešné vstupenky, nabídky neexistujících hotelů a podobně.

Milan Kocourek, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme