Hrozby teroristického útoku se dál obává i Francie

Francie zachovává zvýšená bezpečnostní opatření. Oznámilo to ministerstvo zahraničí v souvislosti s dnešním upozorněním, které přišlo z Washingtonu. Američtí turisté si mají dávat při návštěvě Evropy větší pozor, hrozba teroristického útoku je prý reálná.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuace Eiffelovy věže.

Evakuace Eiffelovy věže. | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

Francouzská diplomacie vzala na vědomí doporučení Spojených států jejich občanům při návštěvě Evropy. Jsou v souladu s opatřeními, která ve Francii platí už několik týdnů.

Protiteroristické složky jsou ve stavu zvýšené pohotovosti. Šéf místní kontrašpionáže už 11. září mluvil o tom, že nebezpečí teroristického útoku je nejvyšší od roku 1995, kdy atentáty v pařížském metru zabily 8 lidí a 200 zranily.

V uplynulých dnech už museli dvakrát evakuovat Eiffelovu věž, stanici vlaku RER, nádraží a část Elysejských polí. Vždy po anonymním telefonátu.

Hrozba terorismu ve Francii zůstává vysoká, varování zůstává nezměněné, uvádí se v prohlášení ministerstva zahraničí.

Jan Pokorný, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme