Hrozí aglikánské církvi schizma?

Po dvoudenním londýnském setkání 37 primasů anglikánské církve hrozí církvi rozkol v otázce homosexuality. Na setkání v londýnském sídle arcibiskupa canterburského dr Rowana Williamse se nezdařilo zvrátit jmenování homosexuálního kněze Gene Robinsona biskupem americké episkopální církve, která je součástí anglikánské konfese.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

krucifix | Foto: Jan Rosenauer

Účastníci londýnského setkání ve svém prohlášení vyjádřili hluboké politování nad jmenováním Robinsona biskupem ve státě New Hampshire. K anglikánské církvi se hlásí na sedmdesát milionů lidí po celém světě a některé větve tvrdě odmítají uznat homosexuálního biskupa ve svých řadách.

Argumentují, že je to v rozporu s učením Bible. Někteří primasové se nyní chtějí pokusit na Robinsona vyvíjet nátlak, aby své jmenování vzal zpět, ale včera v pozdních hodinách správa americké episkopální církve oznámila, že jmenování Robinsona biskupem bude do dvou týdnů potvrzeno.

Podle pozorovatelů v takovém případě hrozí anglikánské církvi otevřená roztržka, což dnes v domácím rádiu BBC potvrdil i arcibiskup Williams.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme