Hrozí revolta mladých imigrantů i v Německu?

Německo se začíná stále více obávat možné vlny pouličních nepokojů, podobně jako ve Francii. I když mluvčí vlády nabádá, aby se situace nedramatizovala, v posledních třech dnech neznámí vandalové podpálili už třikrát auta na ulicích německých měst .

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín | Foto: europa.eu.int

V noci na dnešek shořelo v hlavním městě pět aut, konkrétně na hranicích mezi chudinskou čtvrtí Moabit a obvodem Tiergarten, kde je sídlo spolkového prezidenta. Případ vyšetřuje odbor na ochranu státu, protože není vyloučeno, že pachatelé se minimálně inspirovali současnými nepokoji ve Francii.

V Brémách přitom pouliční žhářství pokračovalo už druhou noc. Nejprve jim padla za oběť tři auta a několik popelnic a v noci na dnešek obytný automobil. Policie zesílila hlídky v problematických čtvrtích, zatímco politici se nemohou shodnout, zda také Německu hrozí revolta početné přistěhovalecké komunity.

Konzervativní CDU nicméně požaduje přehodnocení imigrační politiky, více povinné jazykové průpravy a také více práce, které se nedostává ani samotným Němcům!

Rebelie ve Francii má už první oběť

Nepokoje na předměstí francouzské metropole mají první lidskou oběť. Šedesátiletý muž, který byl v pátek napaden výtržníky na severu Paříže, dnes zemřel. Dosud při pouličních výtržnostech shořelo na pět tisíc aut a byla zatčena tisícovka lidí. Pokračující etnické bouře ve Francii znepokojují sousední Německo, které se ptá, jestli něco podobného nemůže propuknout také u nich.

Přes víkend byly bitky v chudých pařížských přistěhovaleckých ghettech na periferii velmi intenzivní a nepolevily ani dnes v noci. Násilím se navíc nakazila i další města - tentokrát se to týkalo například Nice, Marseille či Dijonu. Na pařížském předměstí Grigny se dokonce při střetu s policií házelo kameny a střílelo z brokovnic. Výsledkem bylo 34 zraněných policistů z toho dva těžce.

Lidé organizují domobrany. Někteří zaměstnanci, například učitelé, si berou takzvané bezpečnostní volno, na které mají nárok, když se cítí v nebezpečí.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme