Hudební festival v Nyköpingu v režii neonacistů

Ve shromáždění neonacistů z celé Skandinávie, Británie a Německa se zvrhl hudební festival ve švédském Nyköpingu. Na akci, prezentované jako běžný koncert, se sešlo skoro tisíc lidí. Stovky pravicových extremistů hudební produkci doprovázely výkřiky nacistických pozdravů a hesel. Desítka přítomných policistů proti nim nezasáhla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak ze Švédska uvádí spolupracovnice ČRo 1 - Radiožurnálu Emíra Holmeyová, "muži zákona" se nezmohli na nic jiného než sledovat, co se děje. Podle policie se do nacistických provokací zapojilo takové množství lidí, že nebylo možné okamžitě zasáhnout. "Snažili jsme se toho co nejvíce zdokumentovat, filmovali jsme, dokud bylo světlo", říká Christina Holmová z tamní policie. Už dříve se objevily zprávy, že na hudební party se sjedou pravicoví extremisté a neonacisté. Mluvčí nyköpingského kraje ale tvrdí, že akci, ohlášenou jako běžný koncert, nemohli jenom kvůli fámám zakázat.

Emira Holmeyová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme