Policie zatkla Chávezova spojence. Bývalého šéfa venezuelské vojenské tajné služby našla v Madridu

Policie v Madridu ve čtvrtek zatkla bývalého šéfa venezuelské vojenské tajné služby Huga Carvajala, který se ve španělském hlavním městě skrýval před vydáním do Spojených států. Z dohledu španělských úřadů zmizel před necelými dvěma lety, napsala agentura AP.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Španělská policie | Foto: Emilio Naranjo | Zdroj: Reuters

Carvajala policie zatkla v malém bytě, který mu sloužil jako skrýš. „Žil zcela uzavřeně, nikdy nechodil ven ani blízko k oknu. Vždy ho chránili lidé, kterým věřil,“ uvedla policie v příspěvku na twitteru. Připojila k němu video, na němž jsou vidět maskovaní policisté nasazující Carvajalovi pouta.

USA o vydání blízkého spolupracovníka někdejšího venezuelského prezidenta Huga Cháveze žádají pro podezření z drogových zločinů a z napomáhání levicovým povstalcům Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC).

Na základě amerického zatykače byl exšéf tajné služby s hodností generálmajora ve Španělsku zatčen v dubnu 2019, v listopadu téhož roku pak vrchní soud rozhodl o jeho vydání do USA. Ještě předtím, v září 2019, však soud vydání do USA nedoporučil, načež byl Carvajal propuštěn z vazby. Nedlouho poté s ním policie ztratila spojení.

Carvajal vinu odmítá. Loni se na sociálních sítích objevilo jeho stručné prohlášení, v němž uvedl, že se skrývá na protest proti údajným politickým zásahům do svého případu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme