Syn prezidenta Bidena Hunter čelí třem obviněním. Důvodem je držení zbraně v době, kdy bral kokain

Syna amerického prezidenta Joea Bidena Huntera prokurátor obvinil ze tří trestných činů spojených s nelegálním držením zbraně. Je to poprvé, kdy některý z potomků amerického prezidenta čelí trestnímu řízení před soudem. Advokáti Huntera Bidena se pokoušeli o dohodu s prokurátorem o vině a trestu. Soudce ji ale neschválil.

Dover Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hunter Biden

Hunter Biden | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

Zvláštní vyšetřovatel stanovený prokurátorem pro Bidenův případ prezidentova syna obvinil z nedovoleného držení střelné zbraně v době, kdy byl závislý na kokainu, a také ze dvou lživých prohlášení při získání certifikátu ke koupi zbraně a pak při samotném nákupu pistole.

Pořídil si zbraň, když byl ‚aktivním uživatelem‘ drog. Syn amerického prezidenta čelí novým obviněním

Číst článek

Ve státě Delaware, kde si Hunter Biden zbraň Colt Cobra Speciál v roce 2018 koupil, je potřeba vyplnit formulář pro získání povolení k pořízení zbraně. V něm Biden junior zalhal, že neužívá návykové látky. Stejnou lež měl říct prodavači v obchodě v delawarské metropoli Wilmingtonu.

Advokát Huntera Bidena se snažil s prokuraturou uzavřít dohodu, že se jejich klient přizná k daňovým únikům výměnou za nesouzení držení zbraně. Dohodu soud neschválil a Hunter Biden bude souzen za zbraňový delikt.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme