Hurikán Delta v Karibiku rychle sílí a míří k pobřeží USA. V Mexiku probíhá evakuace

Hurikán Delta postupující Karibikem k mexickému poloostrovu Yucatán rychle zesílil až na čtvrtý stupeň z pěti, nyní ho provází vítr o rychlosti až 210 kilometrů v hodině, informovala agentura AP s odvoláním na americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Koncem týdne by měl hurikán dorazit k jižnímu pobřeží Spojených států.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Karibiku sílí hurikán Delta, v Mexiku evakuují pobřeží | Foto: Tomas Stargardter | Zdroj: ČTK/AP

Mexický poloostrov Yucatán už o víkendu zasáhla tropická bouře Gamma, která si tam vyžádala nejméně šest životů.

Vichr o síle 110 kilometrů v hodině, silný déšť. Nad mexickým Yucatánem zuří tropická bouře Gamma

Číst článek

Vítr, který ji doprovázel, měl rychlost až 110 kilometrů za hodinu a vyvracel stromy. Bouře přinesla srážky, které zaplavily ulice. Během několika hodin ve stejné oblasti očekávají hurikán Delta.

Místní úřady již začaly evakuovat pobřežní oblast Yucatánu, která je proslulá oblíbenými turistickými letovisky. Kvůli pandemii nemoci covid-19 tam ale letos nedorazilo tolik turistů jako obvykle.

Evakuován už byl ostrov Holbox u Yucatánu a všechny hotely v letovisku Puerto Morelos. Také v Cancúnu, kde se dnes tvořily dlouhé fronty před supermarkety či čerpacími stanicemi, některé hotely své hosty odvezly do bezpečí. Místní úřady nařídily obchodům zavřít hodinu po poledni místního času a supermarkety musí zavřít v pět večer. Zakázán je i prodej alkoholu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme