Hurikán Dorian si na Bahamách vyžádal nejméně pět obětí, nyní míří na pobřeží Floridy

Hurikán Dorian, který od víkendu trápí Bahamy, si v tomto ostrovním státě vyžádal nejméně pět mrtvých. Podle agentury DPA to oznámil bahamský premiér Hubert Minnis. Bouře mírně zeslábla a nyní ji doprovází vítr o rychlosti 220 kilometrů v hodině, stále je ale mimořádně nebezpečná a její pohyb se navíc podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) zastavil.

Miami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice skončily pod vodou | Foto: John Marc Nutt | Zdroj: Reuters

„Čelíme historické tragédii,“ prohlásil Minnis, který varoval, že počet mrtvých může ještě vzrůst. Záchranáři mezitím přepravili 21 zraněných z ostrova Abaco do metropole Nassau, stav pěti z nich je vážný.

Bahamy hlásí první oběť hurikánu Dorian. Ten zeslábl na čtvrtou kategorii a míří k pobřeží USA

Číst článek

Problém je, že bouře nad ostrovem Grand Bahama stále setrvává, protože její postup na západ se zastavil. V pondělí večer místního času (úterý nad ránem SELČ) byl střed hurikánu 40 kilometrů severovýchodně od Freeportu, což je správní středisko ostrova Grand Bahama.

Během pondělí bouře dále zeslábla z 250 na 230 kilometrů v hodině. Ještě v neděli ale vítr dosahoval rychlosti 297 kilometrů v hodině, poznamenala AP.

Během úterý se podle NHC přiblíží Dorian k východnímu pobřeží Floridy, odkud bude nad Atlantikem těsně u pobřeží postupovat na sever kolem pobřeží Spojených států. V postižených oblastech byly vyhlášeny evakuace obyvatel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme