Bahamy hlásí 30 obětí, hurikán Dorian se přesunul k pobřeží Spojených států

Na 30 mrtvých vzrostla prozatímní bilance hurikánu Dorian na Bahamách, uvedl v pátek pro televizi CNN bahamský premiér Hubert Minnis. Náprava škod podle něj potrvá po celé generace. Předchozí bilance čítala 20 obětí, ale úřady připouštěly, že se počet obětí zřejmě ještě zvýší. Podle OSN okamžitou pomoc potřebuje asi 70 tisíc obyvatel souostroví.

Miami Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdevastovaný hotel na ostrovech Abaco ležících v severní části Baham

Zdevastovaný hotel na ostrovech Abaco ležících v severní části Baham | Foto: Marco Bello | Zdroj: Reuters

Bouře Bahamy opustila a nyní se nachází u amerického pobřeží. Americké Národní středisko pro hurikány varovalo, že v několika státech na východním pobřeží USA hrozí v důsledku bouře katastrofální záplavy.

Více než 210 tisíc domácností a podniků je ve Spojených státech kvůli hurikánu bez elektřiny. Déšť a vichry, které podle předpovědi v poryvech dosahují rychlosti až 160 kilometrů za hodinu, podle agentury AP nyní bičují jižní části Severní Karolíny.

V nízko položených částech historického města Charleston v Jižní Karolíně stoupla voda o 30 centimetrů i více, poznamenala agentura Reuters.

Dodala, že úřady v obou státech nařídily evakuaci asi 900 tisíc lidí, ale zatím není jasné, kolik lidí tak opravdu učinilo. V USA zatím byly ohlášeny čtyři úmrtí spjaté s bouří, z toho tři lidé zemřeli na Floridě během příprav na příchod bouře či během evakuace.

V Severní Karolíně se pětaosmdesátiletý muž zabil pádem z žebříku, když se snažil zabarikádovat svůj dům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme