Silný vítr, vyvrácené stromy, výpadky elektřiny. Hurikán Dorian dorazil k břehům Kanady

Hurikán Dorian, který před několik dny zpustošil Bahamy, dorazil v sobotu v noci místního času (nad ránem středoevropského letního času) ke břehům Kanady. Přinesl s sebou intenzivní srážky a silný vítr o rychlosti až 160 kilometrů za hodinu, který v provincii Nové Skotsko způsobil výpadek dodávek elektrické energie pro 300 000 lidí. V neděli o tom informovala agentura AP.

Toronto (Kanada) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americké Národní středisko pro hurikány nyní bouři označuje jako post tropický cyklón. | Foto: John Morris | Zdroj: Reuters

Ve čtyřsettisícovém městě Halifax převrátil vichr stavební jeřáb na rozestavěnou budovu a na několika místech vyvrátil stromy. Úřady zatím neevidují žádné zraněné. Nabádají obyvatele, aby zajistili své příbytky, a majitele obchodů, aby zavřeli dříve a uchýlili se do bezpečí.

‚Rozmetané domy, celá pole trosek.‘ Hurikán Dorian si na Bahamách vyžádal nejméně 43 obětí

Číst článek

Některé budovy ve městě byly evakuovány. Vzhledem k intenzitě srážek se očekávají záplavy.

Dorian na Bahamách srovnal se zemí rozsáhlé území a vyžádal si nejméně 43 obětí. Stovky, možná tisíce lidí, se stále pohřešují.

V pátek se hurikán přesunul nad Severní a Jižní Karolínu, kde zeslábl na nejnižší první stupeň pětimístné stupnice. Kvůli hurikánu se ocitlo bez dodávek elektrické energie přes 330 000 domácností a podniků. Úřady v těchto státech nařídily evakuaci více než 900 00 lidí. Bouře způsobila záplavy a podle AP i smrt nejméně dvou lidí.

Později Dorian zamířil na severovýchod a nad oceánem zesílil na druhý stupeň. Americké Národní středisko pro hurikány nyní bouři označuje jako post tropický cyklón.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme