U Severní Karolíny hurikán zeslábl na nejnižší první stupeň. Úřady zakázaly vstup do některých okresů

Hurikán Dorian zeslábl u Severní Karolíny na nejnižší první stupeň z pěti. I nadále však živel provází silný vítr. Při postupu na sever se zřejmě stále více bude podobat tropické bouři. Informovalo o tom v pátek americké Národní středisko pro hurikány.

Miami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hurikán Dorian je vidět i z Mezinárodní vesmírné stanice. | Foto: NASA | Zdroj: Reuters

Nyní se hurikán nachází asi 70 kilometrů jiho-jihovýchodně od Wilmingtonu v Severní Karolíně a provází ho vítr o rychlosti 150 kilometrů v hodině. Živel se pohybuje podle Národního střediska pro hurikány na severovýchod rychlostí 25 kilometrů v hodině.

Bahamy hlásí 30 obětí, hurikán Dorian se přesunul k pobřeží Spojených států

Číst článek

V Severní Karolíně v pátek kvůli hurikánu úřady zakázaly přístup do několika okresů, v dalších byl vyhlášen zákaz nočního vycházení. V pobřežních oblastech meteorologové očekávají záplavy.

V jihokarolínském Charlestonu prudký vítr vyvrátil 150 stromů, ve městě je kvůli vysoké vodě a sraženým sloupům veřejného osvětlení neprůjezdných víc než sto ulic.

Pobřeží amerického státu Georgia, které Dorian zasáhl ve středu, začíná podle agentury AP ožívat, dodávka elektřiny je téměř všude obnovena. Naopak na karibském souostroví Bahamách si předtím řádění hurikánu vyžádalo nejméně 30 mrtvých.

Monitoring and capturing the path of #HurricaneDorian from the @International Space Station. Our hearts and thoughts are with those affected. Stay safe.

15:31 – 05. 09. 2019

702 4353

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme