Hurikán Emily dorazil do Mexika

Nezáviděníhodnou noc zažili na poloostrově Yuacatan v Mexiku, kam v noci v plné síle dorazil hurikán Emily. Ten si udržuje 4. stupeň z pětibodové škály na stupnici hurikánů. Luxusní karibské letovisko Cancún se díky masivní operaci podařilo téměř vyklidit. Asi 100 tisíc lidí bylo přepraveno autobusy z hotelů na plážích více do vnitrozemí. Další tisíce amerických turistů zkrátili svou dovolenou a odletěli zpět do Spojených států.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikán | Foto: Svět vědy

V Cancunu se daly do pohybu desetitisíce turistů. Ti, kteří neodletěli do bezpečí, čekají v provizorních centrech ve školách a konferenčních centrech, kam je dopravily přistavené autobusy. Místo na plážích a v padesátitisících hotelových pokojích u Karibiku, stráví zbytek dovolené na tenkých pěnových matracích v úkrytech.

Naposledy hrozilo Cancunu takové nebezpečí v roce 1988, ale tehdy tam ještě nejezdilo tolik Američanů. Lidé na nedalekém ostrově Cozumel, kteří viděli s jakou silou udeřil hurikán Emily na Jamajce, neponechávají nic náhodě. Mexičané museli také evakuovat více než 15 tisíc pracovníků ropných plošin.

Při této operaci v Mexickém zálivu se zřítil vrtulník a zahynuli dva lidé. Emily by měl v polovině tohoto týdne potrápit také severovýchod Mexika a jih Texasu.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme