Bouře Florence oslabila na tropickou depresi, stále představuje nebezpečí. Počet obětí zůstává na 13

Hurikán Florence, který po pátečním vpádu na východní pobřeží USA v sobotu zeslábl na tropickou bouři, v neděli klesl do kategorie tropické deprese. Sílu větrů sice dál ztrácí, ale úřady varují, že především obrovským množstvím srážek bouřkový živel stále představuje velké nebezpečí. Podle nedělních informací médií si už ve státech Severní a Jižní Karolína vyžádal nejméně 13 lidských životů.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž si natáčí semafory, které ve městě Wilmington v Severní Karolíně zničil hurikán Florence | Foto: Jonathan Drake | Zdroj: Reuters

Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) už informovalo, že Florence zeslábla na tropickou depresi. Bouřkový systém postupuje dál rychlostí kolem 13 kilometrů v hodině. Síla doprovázejících větrů klesla na 56 kilometrů za hodinu a zřejmě se bude dál snižovat. Úřady nicméně stále upozorňují obyvatele, aby živel nepodceňovaly. Přetrvávající srážky způsobují nečekané bleskové záplavy. Smrtelné nebezpečí hrozí od padajících stromů a sloupů elektrického vedení.

Bouře Florence si vyžádala 13 obětí. Trump vyhlásil v Severní Karolíně stav přírodní katastrofy

Číst článek

Jen v Severní Karolíně přišlo kvůli Florence dosud o život nejméně deset lidí. Jsou mezi nimi žena a její dítě, na jejichž dům ve městě Wilmington spadl strom. Další obětí je žena s infarktem, ke které kvůli stromům na silnici včas nedorazila záchranná služba. Muž v okrese Lenoir zase zemřel při zapojování generátoru. Dalšího muže smetla vichřice, když vyšel ven zkontrolovat psy.

Miliony lidí bez proudu

Úřady odhadují, že Florence by při pokračujícím postupu nad pevninou mohla nějakým způsobem postihnout kolem deseti milionů lidí. Doposud je například hlášeno 930 tisíc domovů a firem, které přišly o elektrický proud, energetici však odhadují, že celkem by nakonec mohlo mít problémy s dodávkami elektřiny až několik milionů odběratelů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme