Hurikán Humberto ochromil Bermudy. Téměř 30 tisíc domácností zůstalo bez proudu

Bermudy zasáhl hurikán Humberto. Na ostrovech poničil elektrické vedení, takže desítky tisíc lidí jsou tam bez elektřiny. Podle dosavadních informací ale nikdo nezemřel, uvedla agentura AP. Americké Národní středisko pro hurikány (NHC) obyvatele varovalo, že vysoké vlny mohou v pobřežních oblastech způsobit záplavy. Meteorologové mezitím snížili kategorii hurikánu na druhou nejnižší.

Hamilton (Aktualizováno: 20:50 19. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Bermudách se připravují na hurikán. | Foto: Don Burgess | Zdroj: Reuters

Tropické bouře ale v širší oblasti ohrožují i další místa, například v americkém státě Texas bouře Imelda způsobila záplavy.

Bermudy se připravují na příchod hurikánu Humberto, v pohotovosti je i armáda

Číst článek

Ve středu večer místního času bylo na Bermudách bez dodávek elektřiny více než 28 tisíc domácností a firem, uvedla místní energetická společnost Belco. Úřady vyzvaly obyvatele, aby nevyjížděli na silnice a připravili se na případná tornáda.

Ve čtvrtek meteorologové z NHC uvedli, že Humberto zeslábl a teď ho lze na Saffirově-Simpsonově škále zařadit už do druhé kategorie z pěti. Nyní se pohybuje asi 665 kilometrů severovýchodně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 175 kilometrů za hodinu.

Na jih Spojených států udeřila tropická bouře Imelda. S vydatným deštěm, který přinesla, se potýkají především v Texasu a Louisianě. V okolí Houstonu museli kvůli záplavám evakuovat nemocnici a uzavřít řadu silnic. Na mezinárodním letišti nejlidnatějšího texaského města zrušili stovky letů.

null

null

Nad Atlantským oceánem východně od Malých Antil se vytvořil hurikán Jerry, který by měl v následujících dnech zesilovat. Jerry by se měl v pátek přehnat severně od Závětrných ostrovů, v sobotu kolem Portorika a v neděli východně od Baham.

Nedaleko pobřeží státu Colima na jihozápadě Mexika pak na hurikán zesílila tropická bouře Lorena. Rychlost větru, který ji provází, dosahuje až 110 kilometrů za hodinu. V pátek či sobotu by Lorena měla dorazit k jižnímu cípu Kalifornského poloostrova. Zástupcům mexických úřadů dělají starosti přívalové srážky, které mohou spadnout v oblastech na jihu země zasažených dříve suchem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme