Hurikán Ike zasáhl Texas s menší intenzitou, způsobil ale velké škody

Hurikán Ike způsobil v Texasu velké hmotné škody. Zaplavil pobřežní oblasti, poškodil mnoho budov a přerušil dodávky elektřiny. Podle všeho se ale nenaplnily nejhorší obavy meteorologů a úřadů

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdevastované pobřeží po hurikánu

Zdevastované pobřeží po hurikánu | Zdroj: ČTK

Oběti a škody, které za sebou nechal hurikán Ike, se budou teprve sčítat. Desítky tisíc lidí nedbaly varování a zůstaly v oblastech, které jsou zaplavené. Záchranáři zjišťují, jak jsou na tom lidé v nejpostiženějším přístavním městě Galveston a v dalších pobřežních obcích.

Podle dosavadních informací se zatím nenaplnily nejčernější předpovědi o tom, že by Ike měl být bouří století. Hladina Mexického zálivu se nezvadla tak, jak v nejhorším scénáři předpovídali meteorologové.

Při přechodu nad pevninou Ike nejprve ztratil sílu a poté se přeměnil v tropickou bouři. Meteorologové nicméně varují, že se v oblasti mohou vytvořit tornáda.

Prezident George Bush vyhlásil postižený region oblastí přírodní pohromy. To uvolňuje miliony dolarů z federálního rozpočtu na pomoc postiženým oblastem.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme