Hurikán Isaias dorazil k pobřeží Spojených států a znovu zeslábl na bouři. Doprovází ji nebezpečný vítr

Hurikán Isaias, který v noci na úterý dorazil na východní pobřeží USA ve státě Severní Karolína, opět zeslábl na tropickou bouři. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na americké Národní středisko pro hurikány. Bouři ale stále provází nebezpečný vítr o rychlosti až 117 kilometrů za hodinu.

Washington (Aktualizováno: 11:50 4. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci v New Yorku skládají pytle s pískem na protipovodňovou hráz. | Foto: Brendan McDermid | Zdroj: Reuters

Na pevninu se živel dostal poblíž města Ocean Isle Beach na jihu Severní Karolíny necelou hodinu před půlnocí místního času a způsobil záplavy. Provázel ho také vítr o rychlosti až 140 kilometrů za hodinu. Na 245 000 domácností zůstalo bez proudu, uvedla televizní stanice CNN.

Pobřežní obchody a restaurace v Severní i Jižní Karolíně podle agentury AP v pondělí předčasně zavřely. Do některých míst, zejména na pláže, některé obce pro noc do úterního rána zakázaly přístup. Z ostrůvku Ocracoke úřady evakuovaly přes 3000 lidí včetně turistů.

Nyní se bouře Isaias přesouvá podél východního pobřeží USA a zasáhnout by měla i hlavní město Washington, Filadelfii či New York, kde už na Manhattanu instalovali dočasné protipovodňové bariéry.

V sobotu Isaias ještě jako hurikán zasáhl ostrovy v Karibském moři, následně slábl. V neděli se přiblížil k pobřeží Floridy, kterou postihl silný vichr a lijáky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme