Hurikán Lili vyhání z domovů tisíce Američanů

Jih Spojených států se chystá na uragán Lili, který tam míří od západní části Kuby přes Mexický záliv. Uragán doprovází vichr o rychlosti přesahující 220 kilometrů za hodinu. Úřady ve státech Louisiana a Texas vyhlásily stav nebezpečí a doporučily evakuaci. Hrozí totiž, že Lili zasáhne až 40 kilometrů do vnitrozemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

satelitní snímek hurikánu Lili | Foto: ČTK/AP

Oko hurikánu směřuje k USA rychlostí 24 kilometrů za hodinu. Narychlo se sbalit a opustit svoje domovy bylo včera přinuceno až půl miliónu lidí. Kromě obyvatel Texasu a Lousiany byly evakuovány také tři dominanty těchto států - Národní úřad pro letectví a vesmír v Houstonu, hlavní texaský ropný terminál a továrna na tabasco v Lousianě.

V případě evakuace NASA jde o bezprecedentní krok, všichni pracovníci středisko opustili a start raketoplánu Atlantis odložili na příští týden. Zodpovědnost nad kontrolou mezinárodní vesmírné stanice ISS plně přebralo ruské centrum.

Martin Hromádka, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme