Dvanáct lidských životů a miliardové škody. Hurikán Michael zanechal na jihovýchodě USA spoušť

Počet obětí hurikánu Michael na jihovýchodě USA vzrostl nejméně na dvanáct. Podle médií se bilance mrtvých a zraněných patrně ještě zvýší, neboť záchranáři stále pátrají v troskách. Živel, který ve čtvrtek zeslábl na tropickou bouři a přes Virginii se přesunul nad Atlantik, zaplavoval města, ničil domy, lámal stromy a připravil o elektřinu statisíce lidí.

Miami (Aktualizováno: 14:26 12. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky hurikánu Michael | Foto: Jonathan Bachman | Zdroj: Reuters

Michael za sebou zanechal spoušť, kterou obyvatelé postižených oblastí nepamatují. „Tolik životů bylo navždy změněno. Tolik rodin přišlo o všechno,“ sdělil médiím floridský guvernér Rick Scott, v jehož státě úřady nařídily evakuaci více než 370 000 lidí.

Mnozí z nich však neuposlechli a záchranáři na poslední chvíli dostávali desítky lidí z domů v zaplavených oblastech. Podle Scotta zůstává bez elektřiny půldruhého milionu domácností a podniků.

Hurikán Michael slábne a postupuje do vnitrozemí. Na Floridě zanechal jednoho mrtvého

Číst článek

Oko hurikánu dorazilo na pevninu USA ve středu krátce před 20:00 SELČ u městečka Mexico Beach, které živel provázený větry s rychlostí bezmála 250 kilometrů za hodinu téměř zničil. Mezi nejhůře postižené lokality patří i nedaleké Panama City či Apalachicola.

Bouře se poté přehnala přes Georgii, Jižní a Severní Karolínu a ve Virginii zamířila ve čtvrtečních 23:00 místního času (dnes 5:00 SELČ) nad oceán. Tam by měla při pohybu severovýchodním směrem dále slábnout.

Bez proudu zůstávají statisíce lidí, jen v Severní Karolíně jde podle úřadu místního guvernéra o 530 000 domácností.

Americká pojišťovna KC&C odhadla pojištěné škody způsobené Michaelem na osm miliard dolarů (téměř 180 miliard korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme