Hurikán Michelle udeřil na Kubu

Střední částí ostrova Kuba se přehnal hurikán Michelle, který si podle informací kubánského ministerstva obrany vyžádal život nejméně pěti osob a evakuaci 600.000 lidí. Jde údajně o nejhorší bouři, jaká zasáhla tento karibský ostrov od roku 1944. Větry cyklónu čtvrté kategorie dosahovaly v nárazech rychlosti až 210 kilometrů v hodině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

satelitní snímek | Zdroj: ČTK

Podle agentury EFE mezi oběťmi jsou dvě ženy a tři muži. Jedna z obětí zahynula v hlavním městě Havaně v sutinách domu, který hurikán zbořil. Další čtyři oběti byly hlášeny z provincie Matanzas ve střední Kubě, kterou společně s provincií Villa Clara zasáhla větrná smršť nejvíce. První z obětí se utopila, zbylé tři zahynuly pod troskami domů. Kubánské úřady hlásily značné materiální škody na budovách a také na úrodě citrusů, cukrové třtiny, banánů a kávy.

Tiskový tajemník českého zastupitelstva v Kubě Petr Kavan Radiožurnálu potvrdil, že úřad i všichni čeští občané na Kubě jsou v pořádku. "V současné době je již situace ohledně počasí stabilizovaná," dodal.

Havana a mnohá další kubánská města se ponořila do tmy, protože vichřice poškodila elektrická vedení. Nefunguje telefonní spojení, letecká, pozemní ani námořní doprava. Hurikán nyní pokračuje přes Floridský průliv směrem k Bahamskému souostroví.

Terezie Zemánková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme