Tropická bouře Nate míří do vnitrozemí USA, zranění nejsou hlášeni

Hurikán Nate dorazil v neděli ráno našeho času k jižnímu pobřeží Spojených států amerických poblíž ústí řeky Mississippi na nejnižším (prvním) stupni. Při postupu do vnitrozemí USA zeslábl Nate z hurikánu na tropickou bouři. Pohybuje se severovýchodně a je doprovázen větrem o rychlosti kolem 110 kilometrů za hodinu. Zatím nejsou hlášeni žádní zranění.

New Orleans (Aktualizováno: 12:20 8. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Agentura AP uvedla, že Nate nemá takovou sílu jako tři předchozí hurikány nynější sezony a lidé se jím prý necítí ohroženi.

„Když přišla Katrina, odešli jsme, ale tentokrát tu vydržíme,“ řekl Ed Nodhturft z městečka Ocean Springs. U něho doma se koná nečekaná rodinná sešlost, protože jeho příbuzní, kteří byli ubytováni v jednom turistickém resortu v Biloxi, se museli evakuovat. Ve městě Pascagoula voda z moře zaplavila ulice v centru.

O škodách, jaké živel napáchal, zatím nejsou žádné informace. V jednu chvíli se střed hurikánu přehnal nad leteckou základnou, kde jsou zaparkována pozorovací letadla amerického Národního střediska pro hurikány.

Americký prezident Donald Trump vyhlásil kvůli hurikánu Nate ve státě Lousiana stav nouze. Od jihovýchodní Lousiany až na hranici mezi Alabamou a Floridou platí varování před přívalovými vlnami a místní úřady nařídily evakuace lidí, informuje ČTK.

V New Orleansu vyhlásil starosta pro noc na neděli zákaz vycházení, ten ale v zápětí zrušil. Kolem půlnoci tamního času (7 hodin středoevropského letního času) zasáhnul hurikán pobřeží ve státě Mississippi nedaleko města Biloxi.

Hurikán Nate je čtvrtou silnou bouří za poslední tři měsíce, která zasáhla Spojené státy. Na svědomí má nejméně 30 životů. Nate dokonce přerušil těžbu ropy v Mexickém zálivu, její produkce tam klesla o víc než devadesát procent.

Zhruba pět tisíc lidí v Alabamě je bez elektrického proudu, uvedla to společnost Alabama Power. Guvernér Alabamy zároveň upozornil obyvatele, aby přijali opatření před příchodem hurikánu.

rez, elb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme