Hurikán Olaf zasáhl mexické Los Cabos, oběti nejsou hlášeny. Následně zeslábl na tropickou bouři

Hurikán Olaf v pátek opět zeslábl na tropickou bouři poté, co zasáhl letovisko Los Cabos na cípu mexického poloostrova Baja California. Do regionu přinesl přívalové deště, oběti však hlášeny nebyly. Informuje o tom agentura AP.

Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky hurikánu Olaf v letovisku Cabo San Lucas | Zdroj: Reuters

Olaf zasáhl pobřeží nedaleko San Jose del Cabo ve čtvrtek jako hurikán druhého stupně, přičemž jej provázel vítr o rychlosti 155 kilometrů za hodinu, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány. V pátek večer, kdy se nacházel asi 65 kilometrů na jihozápad od Cabo san Lazaro, rychlost větru ale klesla na 65 kilometrů za hodinu.

Nejméně 700 místních obyvatel strávilo noc v evakuačních přístřešcích, zatímco odhadem 20 tisíc zahraničních turistů na konec bouře čekalo ve svých hotelech.

Nebyly hlášeny žádné oběti. Olaf sice způsobil rozsáhlý výpadek proudu, ale postupně dochází k obnově dodávek elektřiny. Některé hotely hlásily menší škody.

Středisko pro hurikány očekává, že bouře bude dnes postupovat dál podél západního pobřeží Mexika. Do sobotní noci by pak měla ustoupit dál nad Pacifik.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme