Hurikán Paloma se utišil

Hurikán Paloma už není nebezpečný. Shodují se na tom američtí a kubánští meteorologové, kteří o víkendu varovali před možným katastrofickým počasím, které s sebou Paloma přinese.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paloma řádila ve městě Santa Cruz del Sur | Zdroj: ČTK

Záplavy na pobřeží, přerušené telefonní a elektrické vedení, poškozené domy. To za sebou nechává hurikán Paloma, který se po příchodu na Kubu ztišil a není už zdaleka tak nebezpečný, jak meteorologové původně varovali.

Americké Národní centrum pro hurikány zrušilo výstrahu pro Bahamské ostrovy, které měl už několikátý mimořádně silný hurikán letos zasáhnout. I tak ale přineslo extrémní počasí u kubánského města Santa Cruz del Sur čtyřmetrové vlny, které zaplavily pobřeží asi do hloubky 1,5 kilometru.

Jsou ovšem hlášeny pouze škody na majetku, které podle všeho nebudou zdaleka tak rozsáhlé, jako ty po hurikánech Gustav a Ike. Ty postihly Kubu na přelomu srpna a září způsobily celkovou škodu asi 9,5 půl miliardy dolarů.

A jaké bude počasí v našich končinách? Přečtěte si podrobnou předpověď, kterou pro vás připravujeme každý den z údajů od Českého hydrometeorologického ústavu.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme