Hurikán Sandy míří k USA, východ země vyhlásil stav ohrožení

Skoro celý východ Spojených států vyhlásil stav ohrožení kvůli hurikánu Sandy. Guvernéři jednotlivých států vyzývají občany, aby si pořídili trvanlivé zásoby a připravili se na možnost evakuace z nejohroženějších oblastí na pobřeží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky hurikánu Sandy na Kubě | Zdroj: Reuters

Hurikán už teď ovlivňuje počasí nad jižní částí východního pobřeží Spojených států. V polovině příštího týdne by pak měl plnou silou udeřit na hustě osídlenou a bohatou oblast mezi Washingtonem a New Yorkem.

Obyvatelé se připravují na očekávané výpadky elektrického proudu, nakupují zásoby vody a trvanlivých potravin. Očekávaná bouře už poznamenala i předvolební kampaň. Republikánský kandidát Romney a demokratický viceprezident Biden zrušili kvůli špatnému počasí některá setkání s voliči v ohrožené oblasti.

Někteří meteorologové dokonce varují, že by se mohlo jednat o nejhorší bouři za posledních sto let.

Hurikán Sandy se ve středu přehnal přes Haiti a Jamajku, poté zasáhl Kubu. Provází ho vítr o rychlosti kolem 170 kilometrů za hodinu, v nárazech až 250 kilometrů. Hurikán za sebou zanechal zničené domy, záplavy a také více než čtyři desítky lidských obětí.

Ondřej Himmer, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme