Hurikán Wilma míří k pobřeží Floridy

Při řádění na mexickém poloostrově Yucatán ztratil hurikán Wilma na síle a klesl na druhý stupeň pětibodové škály. V neděli večer místního času se ale dal znovu do pohybu směrem k pobřeží amerického státu Florida. Také rychlost větru opět zesílila a dostala se na úroveň třetího stupně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikán Wilma | Zdroj: ČTK

Hurikán má zatím na svědomí 22 životů. 13 mrtvých zanechal na Haiti a Jamajce, 6 lidí zabil v Mexiku a 3 zahraniční turisté zahynuli na Kubě během evakuace při dopravní nehodě. Wilma zdevastovala bohatá letoviska na mexickém pobřeží a umožnila tak zlodějům rozsáhlé rabování.

Floridské úřady jsou znepokojeny vysokým počtem obyvatel a turistů, kteří neuposlechli pokyny k evakuaci a stále zůstávají v ohrožené oblasti. Výzvu k odchodu ignoruje až 80 procent obyvatel západního pobřeží Floridy.

Jak se lidé na Floridě připravují na příchod hurikánu Wilma, se v Sarasotě na floridském pobřeží Mexického zálivu zajímal také zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Miroslav Konvalina.

Navštívil rodinu Clineových žijící v Sarasotě, která očekává "něco mezi hurikánem a tropickou bouří" v klidu. Přes den zabedňovali Clineovi i jejich sousedé okna a uklízeli zahradní nábytek od bazénu. Další obyvatelé Sarasoty plnili pytle s pískem. Jedna z restaurací, která odmítala zavřít, je obložena třemi tisíc pytli s pískem.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme