Hurikánová sezóna v USA zlomila všechny rekordy

Američané dali pro letošek sbohem hurikánům. Poslední listopadový den totiž oficiálně skončila hurikánová sezóna, tak děsivá, že si na horší pamětníci nevzpomínají. Rekordní počet tropických bouří, které ničily severní a střední Ameriku, vzbuzuje obavy, co se stane příští rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímek hurikánu Rita | Foto: NASA

Je to horší než si myslíte, konstatoval týdeník Time poté, co jeho reportéři v listopadu projeli New Orleans a hurikány Katrina a Rita postiženými částmi Loussiany.

Na Floridě, kterou částečně zasáhly hned čtyři velké hurikány, lidé uctili oběti letošních tropických bouří a pokusili se symbolicky spálit červené vlajky varující před nebezpečím na pobřeží.

Spojené státy zasáhlo od jara 26 tropických bouří. Hurikány si vyžádaly asi 1500 obětí, řada z nich nebyla v New Orleans doposud identifikována. Optimální počasí pro tvorbu hurikánů má být v Atlantické oblasti také příští rok od jara do podzimu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme