Husajn bude mít ty nejlepší právníky

Rodina Saddáma Husajna si hodlá na obhajobu bývalého iráckého prezidenta najmout ty nejlepší právníky. Prohlásila to v telefonickém rozhovoru pro arabskou televizi Al-Arabíja nejstarší Saddámova dcera Ragda. Pětatřicetiletá Ragda také zopakovala domněnku diktátorovy sestry, že byl Saddám při dopadení zřejmě pod vlivem drog, jinak prý nemohou pochopit otcovo pasivní chování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zatčený Saddám Husajn | Zdroj: ČTK

Ragda obvinila otcovy blízké spolupracovníky ze zrady, která ho donutila k osmiměsíčnímu skrývání. Dále uvedla společný požadavek všech Saddámových dcer, aby jejich otec stanul před spravedlivým mezinárodním soudem, neboť irácká vládní rada byla prý ustanovena okupanty.

Husajnově dceři se rovněž nelíbily videozáběry, na kterých Saddám krátce po zadržení podstupuje lékařské vyšetření. Ragda s Ranou emigrovaly do Jordánska poprvé společně se svými manželi v roce 1995 a získaly tam politický azyl. V roce 1996 se vrátily do Iráku a Saddám nechal jejich manžele popravit. Podruhé utekly do Jordánska letos krátce před tím, než se americké oddíly ujaly kontroly nad Bagdádem. Kde se nachází jejich matka a další Saddámova dcera Hala, není známo.

Markéta Kaclová, Nora Grundová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme