Husajnovi odpůrci okupovali iráckou ambasádu v Berlíně

Irácké velvyslanectví v Berlíně odpoledne násilně obsadila skupina irácké exilové opozice. Jedná se o příslušníky organizace Irácká demokratická opozice v Německu, kteří se snaží osvobodit Irák od režimu Saddáma Husajna. Jejich akci po několika hodinách bez krveprolití ukončilo zvláštní komando německé policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plakát s portrétem Saddáma | Foto: ČTK/EPA

Speciální policejní jednotky zasáhly po sedmi hodinách bleskově a bez krveprolití. Všechna rukojmí z řad iráckých diplomatů byla osvobozena. Všech pět útočníků policie zatkla, aniž by kladli odpor.

Mluvčí berlínské policie potvrdila dřívější informaci o tom, že při odpolední střelbě útočníků na zastupitelském úřadu byli dva lidé lehce zraněni.

Podle agentury Reuters oznámila "okupaci" ambasády dosud neznámá irácká opoziční skupina Demokratická opozice Iráku v Německu. Skupina údajně "dočasnou a mírovou" akcí podniká první krok k osvobození Iráku od režimu Saddáma Husajna.

Irácký národní kongres - hlavní exilová složka se sídlem v Londýně - odsoudila útok s tím, že jde o skupinku nereprezentující irácký lid.

Marika Táborská, Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme