Hrdina mistrem Jedi. Studenta, který v USA zastavil střelce, uctili postavou ze světa Hvězdných válek

Jednadvacetiletý Riley Howell byl jako fanoušek filmového ságy Hvězdných válek posmrtně uctěn titulem mistr řádu Jedi. Tento student se v dubnu obětoval, aby zastavil střelce na univerzitě v Charlotte v americké Severní Karolíně. Ve čtvrtek o tom informoval portál The Guardian. V obrazovém slovníku k devátému dílu sci-fi série nazvaném Star Wars: Vzestup Skywalkera je Američan zmíněn jako Ri-Lee Howell - mistr Jedi a historik řádu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedenadvacetiletý student Riley Howell se postavil střelci, čímž zachránil životy ostatních studentů a umožnil policii útočníka dopadnout. | Foto: Matthew Westmoreland | Zdroj: ČTK/AP

Student Riley Howell se 30. dubna postavil střelci, čímž zachránil životy ostatních studentů a umožnil policii útočníka dopadnout.

Policie tehdy uvedla, že díky svému rychlému rozhodnutí a odvaze ochránil životy druhých, ten svůj ale musel obětovat. Střelce soud v září poslal do vězení na doživotí bez možnosti propuštění.

Při střelbě na univerzitě v Charlotte zemřeli dva lidé, další čtyři jsou zranění. Útočníka dopadli

Číst článek

Rodina po Howellově smrti uvedla, že to byl velký fanoušek Star Wars. Krátce poté pak obdržela dopis od produkční společnosti Lucasfilm, která za ságou Star Wars stojí. V dopise společnost uvedla, že by chtěla Howellovo jméno použít v připravované knize. O podrobnostech ale rodina nevěděla.

Závěrečný díl série měl premiéru minulý týden, kdy jako průvodce zároveň vyšel zmíněný obrazový slovník, ve kterém je student zmíněn jako Ri-Lee Howell - mistr Jedi a historik řádu.

Devátý film slavné sci-fi série Howellovi rodiče a také jeho přítelkyně společně zhlédli, s sebou do kina vzali i jeho popel, napsal portál BuzzFeed News.

@laaaaaaalaland

best news we’ve gotten all year!!! i’m so lucky to know a Jedi master #my2019 #fearless #domore #fyp #foryou #foryoupage #SpotifyWrapped #starwars

♬ FOLLOW ME - egmacc

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme