HZDS slaví 10 své existence

Deset let své existence dnes slaví nejsilnější opoziční strana na Slovensku - HZDS. Přestože šéf Hnutí za demokratické Slovensko Vladimír Mečiar pozval představitele všech parlamentních stran, žádný z nich se oslav nezúčastní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodajky Radiožurnálu na Slovensku Renaty Havranové první spory začaly, když ministr kultury Milan Kňažko zakázal využít k oslavám prostory Státní opery v Banské Bystrici. Na poslední chvíli HZDS našlo náhradu v Bratislavě. Vladimír Mečiar se v poslední době snaží přesvědčit občany i mezinárodní struktury, že svoji politiku změnil. Znalci slovenské politické scény ale tvrdí, že se vrací, protože opět vycítil šanci. Ačkoli se šéf HZDS po emotivním televizním vystoupení po volbách v roce 1998 stáhl do ústraní, preference mu neklesají. Mnozí se domnívají, že zklamání z vládní koalice může být tak velké, že Hnutí za demokratické Slovensko nebude mít v příštích volbách konkurenta. Koaliční strany povolební spolupráci s Mečiarem striktně odmítají a před jeho návratem dokonce varovala i Evropská unie.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme