HZDS slaví 10 své existence

Deset let své existence dnes slaví nejsilnější opoziční strana na Slovensku - HZDS. Přestože šéf Hnutí za demokratické Slovensko Vladimír Mečiar pozval představitele všech parlamentních stran, žádný z nich se oslav nezúčastní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zpravodajky Radiožurnálu na Slovensku Renaty Havranové první spory začaly, když ministr kultury Milan Kňažko zakázal využít k oslavám prostory Státní opery v Banské Bystrici. Na poslední chvíli HZDS našlo náhradu v Bratislavě. Vladimír Mečiar se v poslední době snaží přesvědčit občany i mezinárodní struktury, že svoji politiku změnil. Znalci slovenské politické scény ale tvrdí, že se vrací, protože opět vycítil šanci. Ačkoli se šéf HZDS po emotivním televizním vystoupení po volbách v roce 1998 stáhl do ústraní, preference mu neklesají. Mnozí se domnívají, že zklamání z vládní koalice může být tak velké, že Hnutí za demokratické Slovensko nebude mít v příštích volbách konkurenta. Koaliční strany povolební spolupráci s Mečiarem striktně odmítají a před jeho návratem dokonce varovala i Evropská unie.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme