I další pokus o svolání slovenského parlamentu ztroskotal

Slovenské koalici se nepodařilo odblokovat parlament. Znovu se o to pokusí zítra. HZDS předložilo sněmovně zákon o předčasných volbách. Vladimír Mečiar potvrdil, že bude prosazovat, aby se konaly 10. června příštího roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: www.wagonservis.sk

Premiéru Dzurindovi chyběl na zprůchodnění parlamentu jediný hlas. Odpoledne oznámil bývalý ministr obrany, dnes nezávislý poslanec Ivan Šimko, že ve středu koaliční snahu podpoří.

Rozhodnutí dvou poslanců opustit klub HZDS a podepsat smlouvu o podpoře kabinetu zesílilo spekulace o kupování poslanců. Šéf nejsilnější opoziční strany Fico prohlásil, že odchod dvou nejvěrnějších Mečiarových lidí je toho důkazem.

Vladimír Mečiar tajné dohody s Dzuridnou vyloučil. "Neexistují dohody ani tajná jednání mezi mnou a předsedou vlády, neexistuje dohoda, při které bych spekuloval s pohybem poslanců. . No není ani spekulace, to je bohapustá lež."

Směr už oznámil, že červen je pro stranu přijatelným termínem. Maďarská strana a křesťanští demokraté trvají na březnu nebo dubnu příštího roku.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme