I dnešní lety do New Yorku měly zpoždění

České aerolinie dnes vypravily dva lety do New Yorku - jeden na Kennedyho letiště a druhý na letiště Newark. Kvůli zpřísněným bezpečnostním kontrolám oba stroje odletěly později, než jim ukládá letový řád. Zpoždění bylo v jednom případě dvouhodinové a ve druhém čtyřhodinové. V sobotu odbavení pasažérů trvalo osm hodin. České aerolinie žádají cestující, kteří chtějí do New Yorku letět v pondělí, aby se k odbavení dostavili pět hodin před odletem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčího společnosti Daniela Plovajka dnes odletěli všichni zájemci, včetně pasažérů z předchozích zrušených letů. ČSA s odbavováním cestujících dnes začaly už v osm ráno, tedy o hodinu dříve než předchozí den. Letecká společnost také posílila počet zaměstnanců, kteří provádějí bezpečnostní kontrolu zavazadel.

České aerolinie plánují na pondělí celkem dva přímé lety do New Yorku - jeden na letiště JFK s pravidelným odletem ve 12:35 a druhý na letiště Newark ve 12:45. Tiskový mluvčí společnosti Daniel Plovajko žádá všechny cestující, aby se z důvodu mimořádných bezpečnostních opatření dostavili k odbavení nejméně pět hodin před odletem.

Sobotní první přímý let mezi Prahou a New Yorkem provázela mimořádná bezpečnostní opatření. Podle zpravodaje ČRo 1 - Radiožurnálu Miroslava Konvaliny, který airbusem cestoval, let Českých aerolinií provázeli dva příslušníci zvláštní ochrany a lékař. Na palubě nesměl být ani jediný ostrý kovový předmět - cestující dostali tak jako kdysi příbory z umělé hmoty. Kapitán airbusu si po přistání oddychl - jak řekl, byl to klidnější let než kdykoli jindy. Provoz na Kennedyho mezinárodním letišti je nyní mnohem slabší než obvykle. V platnosti jsou tvrdší bezpečnostní opatření, která platí i na domácích linkách.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská, Jaroslav Mareš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme