I dnešní lety do New Yorku měly zpoždění

České aerolinie dnes vypravily dva lety do New Yorku - jeden na Kennedyho letiště a druhý na letiště Newark. Kvůli zpřísněným bezpečnostním kontrolám oba stroje odletěly později, než jim ukládá letový řád. Zpoždění bylo v jednom případě dvouhodinové a ve druhém čtyřhodinové. V sobotu odbavení pasažérů trvalo osm hodin. České aerolinie žádají cestující, kteří chtějí do New Yorku letět v pondělí, aby se k odbavení dostavili pět hodin před odletem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle mluvčího společnosti Daniela Plovajka dnes odletěli všichni zájemci, včetně pasažérů z předchozích zrušených letů. ČSA s odbavováním cestujících dnes začaly už v osm ráno, tedy o hodinu dříve než předchozí den. Letecká společnost také posílila počet zaměstnanců, kteří provádějí bezpečnostní kontrolu zavazadel.

České aerolinie plánují na pondělí celkem dva přímé lety do New Yorku - jeden na letiště JFK s pravidelným odletem ve 12:35 a druhý na letiště Newark ve 12:45. Tiskový mluvčí společnosti Daniel Plovajko žádá všechny cestující, aby se z důvodu mimořádných bezpečnostních opatření dostavili k odbavení nejméně pět hodin před odletem.

Sobotní první přímý let mezi Prahou a New Yorkem provázela mimořádná bezpečnostní opatření. Podle zpravodaje ČRo 1 - Radiožurnálu Miroslava Konvaliny, který airbusem cestoval, let Českých aerolinií provázeli dva příslušníci zvláštní ochrany a lékař. Na palubě nesměl být ani jediný ostrý kovový předmět - cestující dostali tak jako kdysi příbory z umělé hmoty. Kapitán airbusu si po přistání oddychl - jak řekl, byl to klidnější let než kdykoli jindy. Provoz na Kennedyho mezinárodním letišti je nyní mnohem slabší než obvykle. V platnosti jsou tvrdší bezpečnostní opatření, která platí i na domácích linkách.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská, Jaroslav Mareš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme