I při příměří na Blízkém východě umírají lidé

Izraelští vojáci zastřelili při zátahu na západním břehu Jordánu ozbrojeného Palestince. Od neděle, kdy hlavní palestinské militantní organizace vyhlásily tříměsíční příměří, jde už o třetí oběť. Při jiném střetu s izraelskými vojáky byl večer na západním břehu Jordánu zastřelen místní šéf Brigád mučedníků od Al-Aksá, ozbrojeného křídla Arafatova hnutí Fatah. Muhammad Šava zahynul poté, co se jej izraelští vojáci pokoušeli zatknout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stahování izraelské armády | Zdroj: ČTK

Vojáci, kteří vstoupili do města za podpory obrněných vozů, zranili a zatkli také jednoho Šavova kolegu. Podle jednoho vojenského zdroje se místní šéf Brigád mučedníků od Al-Aksá stal terčem střelby, když se pokoušel uniknout zatčení a sám zahájil palbu.

Ministři zahraničí Španělska a Palestiny Ana Palaciová a Nabíl Šás navrhli, aby se mírová konference o Blízkém východě, kterou předpokládá izraelsko-palestinský mírový plán, konala v Madridu. Nabíl Šás dále řekl, že palestinská samospráva požádala Evropskou unii o návrat 13ti Palestinců z Betléma, které Izrael loni vyhostil a nechal odvézt do různých evropských zemí. Tři z nich jsou ve Španělsku, další v Belgii, Řecku, Irsku, Itálii a Portugalsku.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme